UKDA National League 2022/23: Match 3

UKDA National League 2022/23: Match 3 (Full Results)

Cosmo Darts Premier Division

Cheshire 18 Warwickshire 18: Cheshire MA 10-2 Warwickshire MA:Men’s ‘A’:- Daniel Ayres 4 Wayne Mynard 2, Jeff Fisher 4 Jamie Atkins 3, Keith Croxford 3 Gareth Braham 4, Steve Lomas 4 Jack Wareing 3, Luke Littler 4 Tom Martin 2, Shaun Alcock 4 Jenson Walker 1, Andrew Green 4 Matty Washbrooke 2, Paul Goodwin 4 Steve Hine 2, Joe Rowland 4 Noel Grant 2, Perry Davenport 4 Scott Hope 2, Stuart Kellett 4 Kevin Dowling 1, Mal Barrow 0 Chris Wickenden 4, Cheshire MB 5-7 Warwickshire MB:Men’s ‘B’:- Karl Windisch 3 Nigel Heydon 4, Peter Boughey 4 Adam Hancock 1, Colin Lewis 4 Lee Miller 2, Patrick Lynskey 4 Mark Tomlinson 2, Aaron Russell 3 Ian McFarlane 4, Neil Gerrard 4 Noah Rose 3, Matthew Shaw 4 Mark Carter 2, Marcus Hawkins 1 Karl Reynolds 4, Craig Simpson 1 Mark Strong 4, Darren Downey 2 Martin Tonks 4, Anthony Conroy 0 Dave Hill 4, Karl Whitfield 0 Mark Martin 4, Cheshire WA 2-4 Warwickshire WA:Women’s ‘A’:- Alex Foulds 1 Natalie Gilbert 3, Amy Evans 1 Tammy Montgomery 3, Vicky Pruim 3 Marian Conway 0, Ros Hemmings 3 Caroline Pike 2, Liz Humphries 0 Sue Gulliver 3, Lyn Marsden 0 Donna Pinch 3, Cheshire WB 1-5 Warwickshire WB: Women’s ‘B’:- Kirstie Corbett 0 Hannah Meek 3, Kerry Mundy 1 Courtney Hine 3, Vicky Martin 3 Wendy Adams 2, Julie Whitehouse 1 Chloe McKivett 3, Tracey Heeps 0 Angela Jones 3, Andrea Davis 1 Nina Bolt 3.

Cornwall 16 Yorkshire 20:Cornwall MA 6-6 Yorkshire MA:Men’s ‘A’:- Michael Jones 4 Martin C Atkins 1, Robert Ruberry 2 James Waite 4, Simon Knowles 4 Ash Taylor 2, Dennis Bryant 4 Tony Darlow 1, Kevin Bray 1 Keith Flint 4, Matt Knowles 4 Jacob Gwynne 2, Tex Thomas 3 Mick Ridge 4, Neil Meneer 2 Lewis Pride 4, Greg Hambly 4 Josh Clough 3, Kevin Dunstan 4 Dave Calvert 1, Jez Campe 1 Carl Wilkinson 4, Simon Rees 2 Tom Sykes 4, Cornwall MB 4-8 Yorkshire MB:Men’s ‘B’:- Carl Jeffery 4 Tony Molyneux 3, Paul Ellis 4 Paul Gannon 3, Kyle Willmott 0 Graham Elvidge 4, Mark Odgers 4 Derek Lumley 1, Sam Hicks 1 Steve Blower 4, Patrick Archibald 0 Andy Harland 4, Joseph Yendle 2 Alex Jacques 4, Mike Pascoe 0 Kieran Evans 4, Aaron Crocker 1 John Walton 4, Josh Symons 4 Brian Hallas 1, Lee Agar 1 Craig Gwynne 4, Simon Furse 2 Callum Hall 4, Cornwall WA 4-2 Yorkshire WA:Women’s ‘A’:- Maria O’Brien 3 Sally Whiting 1, Tracey Hancock 3 Jayne Conboy 0, Nikki Furse 1 Giffy Khaosoi 3, Teresa Brookshaw 3 Sara Mortimer 0, Pauline Mead 3 Linda Porter 1, Sarah Gill 1 Rachel Brooks 3, Cornwall WB 2-4 Yorkshire WB:Women’s ‘B’:- Tyrian Jesse 2 Jane Hawtin 3, Sarah Brown 2 Lyn Horne 3, Joe-Anne Symons 0 Michelle Binns 3, Rachel Graves 3 Cindy Jennings 0, Deb Bennett 2 Louise Layhe 3, Becky Curnow 3 Tracey Heppinstall 2.

Glamorgan 19 Staffordshire 17:Glamorgan MA 10-2 Staffordshire MA:Men’s ‘A’:- Tim Jones 4 Karl Hinks 1, Gavin Sterio 2 Jim Moston 4, Keirion Carter 4 Steven Smith 2, Neil Lewis 4 Martin Plant 3, Dai Caller 4 Gareth Pass 2, Dan Thompson 4 Jamie Dunsdon 3, Mark Challenger 4 Callum Matthews 2, Mike Huntley 2 Dave Sumner 4, Sean Fisher 4 Kev Johnson 0, David Rogers 4 James Hughes 1, Neil Parry 4 Dave Richards 0, Shaun Dibbs 4 Steve Moss 3, Glamorgan MB 5-7 Staffordshire MB:Men’s ‘B’:- Ashley Pascoe 2 Danny Key 4, Adrian Jones 4 Dan Tatton 1, Hywel Manuel 4 Trevor Carter 2, Gareth Hurton 3 Dave Moors 4, Jeff Bass 4 Matt Carr 3, Jeff Thomas 2 Nick Walton 4, Daniel Beynon 2 Shane Beckett 4, Dale Hughes 4 Stuart Livesley 0, Dan Thomas 1 Martin Wheawall 4, Richie Edwards 2 Shaun Gara 4, Richard Shanklyn 4 Steve Bayley 2, Graham Harrison 2 Andy Beardmore 4, Glamorgan WA 3-3 Staffordshire WA:Women’s ‘A’:- Alannah Waters-Evans 0 Emma Pearce 3, Jen Taylor 2 Susan Sherratt 3, Rhian O’Sullivan 3 Danielle Pearce 0, Nicky Biddick 2 Michelle Colclough 3, Michelle Jones 3 Anne Allsop 2, Eve Watson 3 Rowena Sidley 0, Glamorgan WB 1-5 Staffordshire WB:Women’s ‘B’:- Joanne Pugh 0 Sarah Triner 3, Sue Hall 3 Erin Wilson 0, Jan Robbins 2 Maria Pickering 3, Donna Buckley 1 Colette Duffield 3, Tammy Thomas 0 Sarah Cope 3, Claire Crocombe 2 Jenny West 3.

Kent 14 Hampshire 22:Kent MA 5-7 Hampshire MA:Men’s ‘A’:- Peter Allen 2 Arron Monk 4, Ryan Hope 4 Aaron Turner 2, Phill Gibson 2 Adam Lipscombe 4, Tyler Reynolds 0 Luke Getty 4, Ricki O’Brien 2 Sam Rooney 4, Kevin Reid 4 Darren Barnes 1, Mark Legg 4 Chas Barstow 3, Peter Mitchell 3 Richard North 4, Paul Dawkins 2 James Nicholson 4, David Heath 4 Lee Ward 0, Paul Fox 3 Justin Bradshaw 4, Nigel Payne 4 Steve Musson 1, Kent MB 7-5 Hampshire MB:Men’s ‘B’:- Carl Wilson 4 Mike Symes 1, Paul Reid 2 Wes Smith 4, Mike Brett 0 Jamie Kelling 4, Dean Owen 4 Andy Jurd 2, David Saint 1 Sam Dyke 4, Keith Montgomery 4 Gary Stafford 1, James Hannan 3 Will Buckman 4, Lee Vane 4 Graham Chalk 3, Pat Scurfield 4 Adrian Wright 2, Richard Elms 4 Dale Burton 3, Ian Cunliffe 1 Joe Young 4, Steve Stacey 4 Andy Mitchell 1, Kent WA 0-6 Hampshire WA:Women’s ‘A’:- Julie Handley 2 Becca Edwards 3, Stacey Dawkins 0 Sue Lowther 3, Kelly Westlake 0 Jane Monaghan 3, Ida Heravi 1 Pennie Lewis 3, Emma Martin 2 Laura Turner 3, Emma Dunford 0 Tracy North 3, Kent WB 2-4 Hampshire WB:Women’s ‘B’:- Sue Bird 3 Dawn Simmonds 0, Violet Wood 0 Karen Webber 3, Rebecca Garrett 2 Abi Jurd 3, Su Holt 3 Jo Rolls 2, Sandrine Valverde 0 Joanne Senior 3, Tina Kennard 0 Samantha Pike 3.

Lancashire 24 Essex 12:Lancashire MA 6-6 Essex MA:Men’s ‘A’:- Gary Davey 2 Phil Halls 4, David Airey 2 Darren Peetoom 4, Matt Clark 3 Paul Marsh 4, Martin Atkins 4 Lennie Holmes 1, Carl Sneyd 4 Wayne Gleed 1, Jordan Brooks 4 Ben Adams 0, Nathan Care 4 Joe Russell 1, Stu Wilson 2 Shaun Fox 4, Michael Sexton 4 Brad Halls 2, Mike Harrison 2 Craig Vickers 4, Lee Shewan 3 Richie Howson 4, Steve Reynolds 4 Steve Haggerty 1, Lancashire MB 9-3 Essex MB:Men’s ‘B’:- Andy Chase 4 Phil Brewster 0, Jimmy Welding 4 Michael Hancocks 0, Martin Barratt 4 Scott Lawrie 2, Sam Cromwell 4 Stuart Wicks 2, Andy Johnson 2 Rob Donat 4, Martin Lomas 4 Bryan Margerison 2, Harry Gregory 4 Darren Richardson 2, Jason Longmate 4 Jamie Peetoom 2, Graham Lalor 2 Andrew Currivan 4, Allan Fitzpatrick 4 Danny McIntyre 2, Lee Hartley 1 Simon Monk 4, Andy Cass 4 Jason Murphy 3, Lancashire WA 5-1 Essex WA:Women’s ‘A’:- Jo Clements 3 Stacey Ellis 0, Sue Cusick 3 Carol Pinfold 1, Lindsey Ashton 3 Leanne Halls 0, Ally Smith 2 Karen Williams 3, Jenny Nuttall 3 Wendy Collins 2, Dawn Shaw 3 Donna Gleed 1, Lancashire WB 4-2 Essex WB:Women’s ‘B’:- Emily Kelly 2 Sue Waterman 3, Anne-Marie Millership 0 Samantha Stock 3, Amy Eden 3 Lynn Kelly 0, Tracey Cunningham 3 Karen Breen 0, Eleanor Cairns 3 Jade Gofford 0, Audrey Underwood 3 Sharon Wakeling 0.

London 16 Lincolnshire 20:London MA 6-6 Lincolnshire MA:Men’s ‘A’:- Christopher Holt 4 Kev Leadenham 1, Matt Wood 3 Callum Goffin 4, Graham Rackstraw 4 Steve Giddings 3, David Wawrzewski 3 Lloyd Pennell 4, Wayne Brown 4 Antony Allen 0, Lewis McGurn 4 Neil Ward 1, Liam Hill 1 Gary Blades 4, Lee Cocks 4 Shane Lowe 0, Tommy Sanwell 3 Chris Fidler 4, Ben West 1 Thomas Lovely 4, Tyler Radlett 2 Callum Wilson 4, Fred Box 4 Tony Hill 1, London MB 4-8 Lincolnshire MA:- London WA 1-5 Lincolnshire WA:Women’s ‘A’:- Steph Stutley 3 Paula Jacklin 1, Joanne Deamer 1 Laura Tye 3, Nikki Patten 0 Trina Gulliver 3, Debs Watling 1 Shelley Bontoft-Gash 3, Carly Townsend 2 Layla Bontoft 3, Mandy Solomons 2 Mandy Smith 3, London WB 5-1 Lincolnshire WB:Women’s ‘B’:- Jane Biggs 3 Hayley Reeson 1, Emma Smith 2 Heather Draper 3, Luci Cunningham 3 Paula Swain 1, Dee Belcher 3 Dawn Armstrong 0, Lynne Biondini 3 Jess Cassidy 0, Tammy Mackenzie 3 Heather Lodge 1.

Andy Wheeler Fisheries Championship Division

Berkshire 24 Cambridgeshire 12:Berkshire MA 10-2 Cambridgeshire MA:Men’s ‘A’:- Paul Snowsill 4 Kevin Bullman 2, Archie Self 4 Ian Withers 1, Dan Read 1 Dennis Harbour 4, Paul Hogan 4 Scott Williams 2, James Wiggins 3 Mark Lynn 4, Joe Lacey 4 Simon Cassidy 0, Simon Purvey 4 Simon Hill 0, Arron Lennon 4 Steve Carrett 3, Terry Stubbs 4 Darren Royal 0, Richard Stride 4 Craig Sayer 3, Steve Wells 4 Steve Stancer 2, Paul Self 4 Stuart Ward 0, Berkshire MB 9-3 Cambridgeshire MB:Men’s ‘B’:- Scott Watson 2 Paul Newstead 4, Andy Sturton 4 David Shaw 3, Dean Lockyer 4 Martin Pettit 1, Paul Holloway 4 Douggie McInerney 2, Lee Hussey 4 Matthew Wing 3, John Hall 1 Michael Bodle 4, Albie Golby 4 Antony Richardson 3, Anthony Dean 4 Carl Dockerill 1, Callum Dorward 3 Andy Turpin 4, James Clifton 4 Ashley Coleman 3, Alex Ball 4 Paul Sayer 1, Nathan Money 4 Billy Howard 2, Berkshire WA 2-4 Cambridgeshire WA:Women’s ‘A’:- Jules James 1 Casey Hill 3, Sophie Self 1 Jane Judges 3, Amy Smith 0 Rebecca Brouse 3, Debbie Shadwell 1 Claire Brookin 3, Ally Judge 3 Pauline Donat 1, Kelly Ellis 3 Amy Grant 2, Berkshire WB 3-3 Cambridgeshire WB:Women’s ‘B’:- Chris Ruffell 2 Gema Law 3, Tania Burdett 1 Sami Watson 3, Nipaporn Smith 3 Hannah Rampley 0, Karen Jackson 3 Lisa Brooks 2, Vanessa O’Connell 0 Carol Bareham 3, Hayley Watts 3 Karen Stanhope 2.

Devon 23 Hertfordshire 13: Devon MA 8-4 Hertfordshire MA:Men’s ‘A’:- Andy Hitchman 1 Joe Croft 4, Daniel Case 4 Bradley Clark 3, Lewis Dare 4 Tony Cox 3, John Mann 2 Thomas Banks 4, Mark Shears 4 Daniel Varney 2, Steve Boyce 4 Jonathan Creed 0, Darren Tilley 4 Robin Wigg 1, Mike Pearce 4 Rex Cole 1, Tex Pearce 3 Kieran Brignell 4, Ben Chamberlain 2 Jarred Cole 4, Lee Hellings 4 Lee Barrow 2, Billy Evans 4 Martin Kingsley 3, Devon MB 7-5 Hertfordshire MB:Men’s ‘B’:- Dave Lake 3 Martin Kingsley 4, Shaun Dring 2 Jack Pledger 4, Jack Goyne 1 Luke Arber 4, Phill Ward 4 Eron Walkes 0, Neil White 4 Liam Durston 2, Shane House 3 Nick Swain 4, Glen Ireland 4 James Daley 1, Kiean Joy 4 Ian Clarkson 0, Mark Turner 4 Paul Squirrell 3, Wayne Collings 4 Alan Salter 2, Mark Vellacott 4 Rex Cole 2, Lee Alderman 1 Keith Arber 4,  Devon WA 3-3 Hertfordshire WA, Devon WB 5-1 Hertfordshire WB:Women’s ‘B’:- Alison Gabriel-Wotton 3 Kirsty Bond 2, Kirsty Whiting-O’Brien 1 Jodie Clarkson 3, Annette Lord 3 Tracy Banks 0, Anne Plows 3 Jo Kitchen 2, Cleo Trelease 3 Vicky Rannow 2, Karen Matthews 3 Laura Camp 2.

Gwynedd 15 Dorset 21: Gwynedd MA 7-5 Dorset MA:Men’s ‘A’:- Heber Thomas 4 George Grant 1, Jim Dorenbos 2 Tommy Morris 4, Kelvin Ducklin 4 David Elm 2, Richard Rowlands 4 Kevin Smith 2, Carwyn Williams 4 Mark Porter 3, Gareth Wyn Parry 4 Matt Woodhouse 2, Sion Wright 2 Steve Earley 4, Chris Day 2 Nigel Lamb 4, Phil Beach 4 Robbie Martin 2, Deian Roberts 4 Dan Perry 0, Dylan Williams 1 Carl Beattie 4, George Whitehead 1 Richie Gomm 4, Gwynedd MB 4-8 Dorset MB:Men’s ‘B’:- Stuart Butler 1 Ryan Gowans 4, Alwyn Thomas 4 Steve Alden 0, Barry Jones 3 Ian Spann 4, Nathan Owen 1 Richard Perry 4, Baz Tym 4 Matt Read 0, Phil Beach 1 Jordan Sharpe 4, Don Robertson 4 Rob Channing 1, Paul Redmond 4 Terry Gowans 0, Alex Williams 2 James Green 4, Alex Sainsbury 0 Jamie Elm 4, Eryl Evans 3 John Clark 4, Noel Coward 3 Richard Wright 4, Gwynedd WA 4-2 Dorset WA:Women’s ‘A’:- Shereen Downs 0 Katie Mitchell 3, Gaynor Williams 3 Julie Boggust 0, Emily Mitchell 3 Julie Frampton 2, Jacky Blanks 1 Sam Kirton 3, Lisa Hughes 3 Trina Perry 2, Jac Leggatt 3 Bev Scarff  0, Gwynedd WB 0-6 Dorset WB:Women’s ‘B’:- Mandy Williams 1 Lorraine Woodrow 3, Nia Jones 0 Jamie Walker 3, Jane Brownley 2 Sally Old 3, Rhian Brownley 1 Donna Mabbatt 3, Bethan Roberts 0 Wendy Lamb 3, Sharon Mitchell 1 Macie Woodrow 3.

Humberside 17 Cleveland 19: Humberside MA 8-4 Cleveland MA:Men’s ‘A’:- Shaun Rutter 4 Ray Hutchinson 2, Daryn Gray 0 Mark Busuttil 4, Lee Budgen 4 Craig Anderson 2, Mike Atkinson 4 Brian Henderson 0, Karl Corcoran 4 Jonny Gardner 2, Tommy Lishman 2 Barry Davies 4, Ched Carlill 4 Collin Foxton 0, Reece Robinson 4 Jordan Matthews 3, Robbie Lickiss 2 Paul Allen 4, Ricky Speroni 4 Rob Grundy 3, Dave Ladley 4 Jamie Gardner 2, Neil Dobson 1 Kevin Naunton 4, Humberside MB 6-6 Cleveland MB:Men’s ‘B’:- Lee Smith 4 David Coverdale 3, Lewis Drabarek 2 Brian Henderson 4, Lee Parish 4 Adam Davies 2, Andy Boulton 1 Peter Frewer 4, Luke Rutter 4 Callum Beddow 3, Christian Stevenson 2 John Watson 4, Kevin Richmond 4 Ray Hutchinson 2, Liam Gordon 0 Andrew Kelly 4, Callum Wildridge 0 Garath Hayes 4, James Janney 0 Liam Sherlock 4, Lewis McGuigan 4 Dave Hunter 2, Mark Howard 4 Simon Ashton 2, Humberside WA 2-4 Cleveland WA:Women’s ‘A’:- Michelle Britton 0 Tonilee Bowstead 3, Jessica Shakesby 3 Zoe Holland 2, Bex Waterfall 0 Carla Boyes 3, Christine Readhead 2 Claire Stamper 3, Kim Fuller 1 Ann Marie Potts 3, Wendy Dearing 3 Sam Dixon 2, Humberside WB 1-5 Cleveland WB:Women’s ‘B’:- Aleisha Blakestone 1 Debbie Liddell 3, Dawn Williams 0 Mel Holland 3, Sam Lewis 3 Amy Thomas 1, Mel Robinson 0 Frances Elwick 3, Vikki Tasker 0 Ally Wells 3, Emma Bulmer 2 Kelly-Louise Eddy 3.

Northamptonshire 21 Sussex 15: Northamptonshire MA 9-3 Sussex MA:Men’s ‘A’:- Jason Lovell 4 Mick Rodgers 0, Colin Gray 4 Connor Levett 3, Leigh Peters 2 Harry Jackson 4, James Richardson 4 Paul Robinson 0, Luke Smith 4 Darren Barton 1, Ben Goodger 3 Jim Withers 4, Phil Coward 4 Paul Eves 2, John Regan 4 Timothy Peirce 0, Chris Jones 4 Ben Payne 0, Josh Richardson 4 Tavis Dudeney 1, Liam Fox 1 Cavan Phillips 4, Darren Williamson 4 Lewis Gurney 0, Northamptonshire MB 6-6 Sussex MB:Men’s ‘B’:- Paul Shepherd 4 Michael Hammond 2, Chris Shipley 4 Aaron Wood 0, Danny Goddard 1 Lee Jennings 4, Jamie Preston 1 Jim Lovelidge 4, Stuart Gilmour 4 Dean Leaver 1, Martin Biggs 0 Alex Gurr 4, Simon Almey 4 Graham Harris 3, Michael Feasey 2 Kevin Fishwick 4, Jamie Elliott 3 Lee Gladman 4, Lee Rose 4 Freddie Jackson 3, Jay Hewitt 4 Craig Everest 3, Joe Judkins 0 Lee O’Donovan 4, Northamptonshire WA 3-3 Sussex WA:Women’s ‘A’:- Jackie White 2 Claire King 3, Debbie Dexter 1 Lisa Withers 3, Carrie Wright 3 Trisha Kidd 2, Karen Sheridan 3 Ellie Williams 2, Amy Chappell 2 Disney Elliot 3, Rebecca Rose 3 Kelly Ryan 2, Northamptonshire WB 3-3 Sussex WB:Women’s ‘B’:- Faye Mason 3 Ashleigh Turner 2, Taylor Johnson 0 Denise Peake 3, Heidi Garrard 3 Teresa O’Riordan 2, Nicola Coleman 0 Bridget Guilford 3, Ellie Moore 0 Emma Wapshott 3, Jo Johnson 3 Hayley Phillips 1.

Oxfordshire 16 Gwent 20: Oxfordshire MA 5-7 Gwent MA:Men’s ‘A’:- Shane Turner 4 Peter Johns 3, Jon Jukes 4 David Needs 2, Preben Krabben 4 Scott Ridler 3, Terry Wood 2 Vince Short 4, Mark Burns 2 Liam Meek 4, Steve Dennett 3 Nick Kenny 4, Pete Hall 2 Dewi Beynon 4, Dan Kirton 1 Geraint Harbon 4, Kevin Lowe 1 Mark Blandford 4, Chris Howse 4 Ray Hardwick 1, Ade Larner 1 Paul Higgins 4, Sean Holley 4 Mathew Kay 2, Oxfordshire MB 2-10 Gwent MB:Men’s ‘B’:- Brandon Richardson 3 Nicolas Ruiz-Roynon 4, John Hughes 3 Gethyn Bennett 4, Robert Adnams 3 Brian Cook 4, Adam Bowman 2 Craig Lloyd 4, Rhys Kerry 3 Mike Fleet 4, Aaron Stevens 3 Vince Short 4, Graham Earwicker 3 Lee Wreford 4, Darren Hammond 1 Nathan Treadgold 4, Andrew Quinn 2 Angelo Lao 4, Andrew Charlett 4 Ricky Tonkin 2, Chris Howse 4 David Skinner 2, Luke Stallwood 2 Ieuan Halsall 4, Oxfordshire WA 5-1 Gwent WA:Women’s ‘A’:- Caroline Caldicott 2 Jess Bonner 3, Babs Manning 3 Tracey Hickey 0, Deta Hedman 3 Shannon Chappell 1, Nicola Curzon 3 Ceri Stephens 0, Sue Burns 3 Hayley Matthews 2, Karen Williams 3 Mel Williams 0, Oxfordshire WB 4-2 Gwent WB:Women’s ‘B’:- Denise Pape 3 Cheryl Vodden 1, Tracey Scully 3 Megan Vodden 2, Laura Pryde 2 Amanda Cosslett 3, Emily Baldwin 1 Hayley Matthews 3, Jaine Telling 3 Jackie Norman 0, Julie Laverack 3 Natalie Pyatt 2.

L-Style Division One:

Buckinghamshire 23 Surrey 13: Buckinghamshire MA 7-5 Surrey MA:Men’s ‘A’:- Ricky Nathan 1 Nick Ellis 4, David Broome 4 John Power 1, Damien Fyffe 4 Gary Creamer 2, Karl Deacon 2 Steve Lovett 4, Mat Caste 4 Gary Trodd 3, Glen Young 3 Alex Chubb 4, Del Boy Pratley 3 George Munt 4, Jon Woodbridge 1 Darren Bryant 4, James Hurrell 4 Cam Crabtree 0, Jack Vincent 4 Darryl Pilgrim 3, Liam Maughan 4 Kirk De Ruyter 1, Adam Mould 4 Matt Carter 3, Buckinghamshire MB 7-5 Surrey MB:Men’s ‘B’:- Glen Young 3 Richard Cox 1, Nigel Beaven 1 Daryl Reino 3, John Ayris 3 James Turner 1, Clive Wilford 3 Andy Bridgman 2, Jamie Tyas 3 Chris Hogg 1, Stephen Reed 3 Paul Secular 1, Carl Webb 0 Neville Wright 3, Mark Boardman 3 Jack Brownsmead 2, Leo Beechey 0 Paul Tudor 3, George Grinsted 1 Peter Noel 3, Chris Freshwater 2 Gary Davies 3, Stuart Robinson 3 Tony Hammond 0, Buckinghamshire WA 5-1 Surrey WA:Women’s ‘A’:- Felicia Blay 3 Jen Payne 1, Kirsty Gibbs 3 Wendy Reinstadtler 0, Ann Wakefield 3 Kirsty Chubb 0, Suzanne Smith 2 Hannah Tomkins 3, Barb Legge 3 Teri Kidwell 1, Fallon Sherrock 3 Tania Cox 0, Buckinghamshire WB 4-2 Surrey WB:Women’s ‘B’:- Jane Sobey 3 Mandy Pawley 1, Lorraine Bowen 3 Vikki Norman 0, Gina Freshwater 3 Eloise Milburn 0, Dawn Seaman 2 Ashley Smith 3, Alexandra Dorney 0 Angela Pursey 3, Lisa Webb 3 Marie Barthrop 2.

County Durham 16 Somerset 20: County Durham MA 7-5 Somerset MA:Men’s ‘A’:- Gerry Hall 3 Leigh Taylor 4, Matthew Hodgson 2 Sam Hoddinott 4, Eddie Brown 4 Lee Gregory 2, Stephen Annan 4 Russell Lippett 1, Robbie Douthwaite 4 Jerry Abbott 2, Jack Kirtland 4 Darren Newton 0, Jack Bell 4 Ryan Palmer 3, Dean Scott 1 Mike Harper 4, Gary Miller 4 Kieran Spurdle 2, Chris Kitch 2 Justin Hood 4, Chris Dominey 4 Dave Russell 2, Andy Allaker 4 Dave Williams 3, County Durham MB 5-7 Somerset MB:Men’s ‘B’:- David Nixon 0 Sean Nichol 3, Paul Johnson 3 Russell Joyner 2, Michael Gladstone 3 Gary Grimmitt 1, Jonny Barnes 3 Rob Lovell 2, Ian Adamson 0 Michael Fenton 3, Carl Redden 3 Tony Snook 2, John Teal 0 Adi Acott 3, James McClurg 1 Jerry Abbott 3, Stuart Walker 3 Ade Beale 0, Rob Wild 0 Adrian Wood 3, Robert Howe 0 Mervyn Adams 3, Graham Robertson 0 Bailey White 3, County Durham WA 2-4 Somerset WA:Women’s ‘A’:- Angie McDonald 1 Becky Taylor 3, Cheryl Adamson 1 Karen Littler 3, Clare Stewart 2 Sally Smith 3, Fran Jones 2 Donna Gullock 3, Laura Patton 3 Kay Bisset 1, Linda Hindmarch 3 Kate Hulme 1, County Durham WB 2-4 Somerset WB:Women’s ‘B’:- Suzanne Nixon 0 Sophia Smith 3, Melissa Sams 3 Mary Read 1, Sandra Cairns 2 Lea Ford 3, Jennifer Summerson 3 Val Griffiths 0, Susan Hindmarch 0 Kay Bisset 3, Margaret Stewart 2 Tracey Stiling 3.

Derbyshire 25 Merseyside 11: Derbyshire MA 9-3 Merseyside MA:Men’s ‘A’:- Sean Lambert 4 Dan Nuttie 1, Paul Williams 0 Steve Gow 4, Michael Haynes 3 Philip Bennett 4, Paul Bettney 4 Paul Smith 1, Ian Allcock 4 John Prescott 2, Paul Redfern 4 Johnny Brammeld 1, Gary Fenn 4 Robbie Gorst 2, Josh Gould 4 Mike Addison 1, Michael Ryall 3 Terry Roach 4, Andy Houghton 4 Dave Richards 0, Lee Stanley 4 Paddy Williams 2, Nigel Daniels 4 Peter Fisher 1, Derbyshire MB 7-5 Merseyside MB:Men’s ‘B’:- Mark Thompson 3 Sam Jones 2, Gavin Ratcliffe 2 Clive Rule 3, Keith Lodge 1 Kieran Stringer 3, Mick Smith 1 Alan Magee 3, Pete Hadfield 3 Tom Lockyer 2, Rob Needham 3 Dave Powell 0, Ben Holmes 3 Dave Calland 2, Dan Ford 3 Ben Jones 2, Robert Smith 3 Lee Hodson 2, Paul Coward 2 Mike Warren 3, Luke Pilgrim 1 Anthony Hitchmough 3, Will North 3 James Gillan 2, Derbyshire WA 5-1 Merseyside WA:Women’s ‘A’:- Rose Mort 3 Sarah Kershaw 1, Jax Sweet 3 Julie Whelan 0, Emily Jones 3 Laura Thompson 0, Jo Oldershaw 3 Vicki Lloyd 2, Steph Allerton 3 Ellie Downey 2, Rebecca Hoyland 2 Emma Barlow 3, Derbyshire WB 4-2 Merseyside WB:Women’s ‘B’:- Rachel Ayres 2 Claire Sykes 3, Nic Fletcher 3 Lynn Anderson 1, Sammie Marshall 3 Viv Cullimore 2, Charlene Harris 1 Sandra Rule 3, Carol Western 3 Janet Sorrell 0, Rach Bird 3 Jan Hardman 1.

Suffolk 17 West Midlands 19: Suffolk MA 3-9 West Midlands MA:Men’s ‘A’:- Nick Bloom 2 Scott Baker 4, Wayne Hammond 1 Ryan O’Connor 4, Gareth Randell 4 Ian Jones 3, Stewart Thompson 1 Darren Williams 4, David Ballard-Flatt 1 Richard Platt 4, Jason Elvin 3 Michael Baker 4, Jordan Gissing 1 Shaun Carroll 4, Ben Poulton 4 Kevin Bambrick 1, Max Haley 3 Adam Johnson 4, Andrew Dearing 2 Gavin Baker 4, Rob Warman 4 Jon Platt 3, Josh Church 0 Ash Khayat 4, Suffolk MB 5-7 West Midlands MA:Men’s ‘B’:- Dan Brown 2 Ben Johnson 3, Kevin Leathers 2 Mark Craddock 3, Andy Meikle 3 Adam Teasdale 1, Curtis Hammond 3 Kevin Taylor 0, Wayne Bugby 3 Ian Stanton 1, Gary Butcher 2 Jay Woodhouse 3, Aaron Hammond 2 Rob Thompson 3, Tony Lincoln 3 Kieran O’Mahoney 2, Jason Stalker 0 Dean Simmons-Fullwood 3, Crutch Woodward 1 Gareth Watts 3, Paul Woods 3 Sam Guest 2, Gareth Randell 2 John Morris 3, Suffolk WA 4-2 West Midlands WA:Women’s ‘A’:- Chrissie Moore 3 Jacqueline Maiden 2, Shell Heskett 0 Gemma Barrett 3, Katie Bicknell 2 Jodie Rowlands 3, Jo Locke 3 Kat McLean 1, Barbara Chenery 3 Sarah Maybury 1, Leesa Woollard 3 Claire Hobbs 2, Suffolk WB 5-1 West Midlands WB:Women’s ‘B’:- Carly Chenery 3 Gemma Barrett 2, Lauryn Salter 3 Tara Simmons-Fullwood 0, Nadine Leathers 0 Shellbie Simmons 3, Louise Collins 3 Debbie Davies 1, Jean Prewitt 3 Kelly Doleman 1, Nicky Bradley 3 Jacqueline Simmons 1.

Worcestershire 18 Leicestershire 18: Worcestershire MA 6-6 Leicestershire MA:Men’s ‘A’:- Ian Mackenzie 4 Leon Baumber 3, Tom Garfield 4 Jim Walker 3, Phil Whitlock 3 Jason Lole 4, Neil Parsonage 2 James Young 4, Terence Webster 4 Leigh Peet 0, Lee Furneaux 3 Ricky Sudale 4, Phil Rooney 0 Grant Brown 4, Chris Jennings 0 Daniel Cox 4, Nick Evans 2 Andrew Hibbert 4, George Willetts 4 Ben Quenby 3, Paul Wallace 4 Nick Sutton 2, Ant Butler 4 Derek Allsopp 1, Worcestershire MB 5-7 Leicestershire MB:Men’s ‘B’:- George Connolly 3 Liam Parish 1, Paul Bailey 0 Wayne Beaumont 3, Mark Smith 3 Cain Unwin 2, Pat Sinnett 3 Bradley Coltman 2, Tom White 2 Samuel Whittaker 3, Ian Oliver 1 Andy Courtney 3, Tom Garfield 3 David Crossland 0, Alan Futcher 2 Nick Sutton 3, Andy Pullen 3 David Warner 2, Ricky Clarke 2 Paul Ablett 3, Chris Stanley 0 Billy Jackson 3, Harry Martin 2 Joe McKenna 3, Worcestershire WA 4-2 Leicestershire WA:Women’s ‘A’:- Sophie Hadley 3 Melanie Bell 2, Claire Dicken 1 Julie Booth 3, Zoe Jones 3 Liz Brunt 0, Mandy Morgan 3 Shannon Reeve 2, Jackie Mackenzie 0 Kelly Welsh 3, Jenny Jones 3 Angie Sheffield 0, Worcestershire WB 3-3 Leicestershire WB:Women’s ‘B’:- Lynne Arnold 1 Trish Roberts 3, Zena Grand 3 Kirsty White 2, Jenny Shail 3 Mary Daniel 0, Kim Jones 1 Claire Clough 3, Koz Beddow 2 Samantha Harris 3, Jan Farley 3 Krissie Long 2.

Division Two:

Bedfordshire 19 Tyne and Wear 17: Bedfordshire MA 5-7 Tyne & Wear MA:Men’s ‘A’:- Trevor Ellacott 4 Kevin Hughes 1, Chris Dilley 4 David White 2, Richard Wood 4 Mark Reeves 1, Carl Yeowell 4 Dan Mock 0, Barry Davies 3 Jack Male 4, Paddy Clowery 3 Mark Wright 4, Iain Styles 2 Ryan Hanratty 4, Dara Curran 2 Raymond Marshall 4, Micky Reed 2 Jason Urwin 4, Gareth Murray 3 Chris Vaughan 4, Ben Hazel 3 Eddie Ashman 4, Kelly Corcoran 4 Peter Holden 3, Bedfordshire MB 6-6 Tyne & Wear MB:Men’s ‘B’:- Philip Price 3 Niki Langston 1, Ryan Tharby 3 Lewis Mayes 2, Gary Brown 3 David Maitland 1, Steve Richardson 3 Philly Dunn 1, Russ Stringer 3 Karl Hanratty 1, Josh Hook 1 Mark Reeves 3, Luke Ely 0 Bradley Timlin 3, Aiden O’Mahoney 3 Lee Walton 2, Mark Kingdon 2 Graham Dennison 3, Tim Wright 1 Dean Kippen 3, Brian Reed 2 John Kippin jnr 3, Russ Albon 2 Mason Harmer 3, Bedfordshire WA 4-2 Tyne & Wear WA:Women’s ‘A’:- Lisa Pitchfork-Perkins 3 Angie Mann 2, Maria Perrin 2 Angela Kirkwood 3, Kerry King 3 Caroline Dorothy 0, Holly Meadwell 3 Tracey Curry 0, Shirley Williams 0 Anne-Marie Urwin 3, Diane Nash 3 Christine Duncan 0, Bedfordshire WB 4-2 Tyne & Wear WB:Women’s ‘B’:- Lynda Drawe 3 Wendy Huskisson 2, Fran Bent 2 Marie Seago 3, Irene Maddy 3 Toni Straughan 2, Netty Hockley 3 Angie Moody 2, Sally Green 1 Caroline Dorothy 3, Donna Hutt 3 Stephanie Graham 1.

Clwyd 21 Wiltshire 15: Clwyd MA 8-4 Wiltshire MA:Men’s ‘A’:- James Beeton 1 Lee Newman 4, Paul Hughes 4 Cameron Lee 2, Shaun Thompson 2 Connor Hughes 4, Mark Leach 4 Andy Harvey 0, Dai Davies 4 Gary Court 2, Luke Smith 4 Keith Bedding 2, Bradley Roberts 2 Josh McCarthy 4, Ady Maddocks 4 Evan Willoughby 0, Phil Jones 4 Eddie Tott 3, Philip Wilcock 0 Ian Greenway 4, Adam Paxton 4 Michael Crumpton 1, Cole Davey 4 Peter Keen 0, Clwyd MB 7-5 Wiltshire MB:Men’s ‘B’:- Chris Dobbins 3 Darren May 0, Karl Davies 3 Dan Sturgess 0, Andy Hopwood 3 Chris Bailey 1, Pete Walker 2 Stuart Clarke 3, Craig Billingsley 1 Cameron Lee 3, Steve Jones 1 Ashley Chapman 3, Derek Williams 3 Kevin Barefoot 0, Gwilym Parry 1 Mitchell McCarthy 3, Paul Crimes 3 Stuart Rideout 1, Geoff Maddock 0 Lewis Gibson 3, Steve Probert 3 Chris Yeates 0, Noel Bagby 3 Martin Williams 1, Clwyd WA 5-1 Wiltshire WA:Women’s ‘A’:- Bethan Jones 3 Kerry Hale 2, Izzy Thomas 2 Erica Hartnett 3, Leanne Topper 3 Tina Rowlands 0, Rachel Kingdon 3 Julie Newman 2, Judith Williams 3 Shirley Castle 0, Nia Price 3 Joanna Hooke 2, Clwyd WB 1-5 Wiltshire WB:Women’s ‘B’:- Jackie Brighton 2 Emma Manning 3, Nat Davey 3 Jill Little 0, Rona Davies 1 Sue Lane 3, Neeley Street 1 Cat Mackie 3, Abby Hamilton 0 April Polden 3, Julie Maddock 0 Kacey-Jayde Witcher 3.

Gloucestershire 9 Black Country 27: Gloucestershire MA 2-10 The Black Country MA:Men’s ‘A’:- Sam Brough 0 Gaz Johnson 4, Harry Williams 4 Justin Evans 2, Wes Cole 0 Reece Colley 4, Andy Hammond 0 Paul Wells 4, Kieran Smith 3 Dan Nicholls 4, Mark Johncock 4 Alex Howells 1, Steve Handley 1 Trevor Brennon 4, Darren Mitchell 2 Shane Price 4, Rob Long 1 Rich Bowen 4, Dean Thomas 0 Martin Greenwood 4, Josh Lewis 2 Stephen Jones 4, Rob Comben 2 Rob Smith 4, Gloucestershire MB 4-8 The Black Country MB:Men’s ‘B’:- Dean Terry 0 Mark Rollinson 3, Stephen Williams 0 Dan Haden 3, Keith Lawrence 3 Connor Whitehouse 2, Wes Cole 3 Adam Edgar 1, Steve Easton 3 Shane Sheridan 0, Mark Turley 3 Ali Hickinbottom 2, Mark Wellington 1 Tom Bissell 3, John Raynsford 1 Jamie Rollinson 3, Wayne Baker 0 Liam Kelly 3, Ian Beasley 2 Martyn Harper 3, Matthew Kerry 1 James Hykin 3, Joe Griffiths 2 Jamie Barrowman 3, Gloucestershire WA 2-4 The Black Country WA:Women’s ‘A’:- Carol Smith 2 Maxine Prosser 3, Maria Lock 3 Natalie Mansell 1, Kirsty Dixon 0 Chez Allcock 3, Vicky Parmley 3 Shannon Hall 1, Christine Marsh 1 Sarah Jane Parker 3, Jane Price 1 Steph Koyna 3, Gloucestershire WB 1-5 The Black Country WB:Women’s ‘B’:- Sharon Brewer 2 Lacey Hughes 3, Lindsay Hawkins 2 Sarah Tromans 3, Sam Higgins 0 Heather Wright 3, Rachel Gardiner 0 Doreen Hunt 3, Hannah Smith 3 Angie Carroll 1 Sharon McNulty 1 Grace Angell 3.

Norfolk 19 Cumbria 17: Norfolk MA 7-5 Cumbria MA:Men’s ‘A’:- Jack Holmes 4 Adam Jenkinson 2, Aaron Taylor 4 Will Rowley 3, David Wilson 2 Michael Adams 4, Olly King 4 David Carr 2, Vinny Mudd 0 Ronnie Kirk 4, Evan Wilson 2 Neil Linford 4, Craig Venman 4 John Wightman 3, Darren Brown 4 Alan Armstrong 1, Andrew Hircock 4 Mike Sowerby 0, James Cole 0 Andy Goodfellow 4, Darren Youngs 4 Craig Lewthwaite 2, Terry Redhead 1 Mark Hird 4, Norfolk MB 3-9 Cumbria MB:Men’s ‘B’:- Timothy Mann 0 Michael Williams 3, Gary Knott 3 David Turnbull 1, Ashley Brown 2 Shayne Williams 3, Dave Olley 0 John Duncan 3, Dale Paul 2 Luke Newport 3, Dan Taylor 1 Neil Linford 3, James Goldsmith 2 Geoff Ramshaw 3, Kim Buckingham 0 Dan Vallance 3, Richard Stoddart 1 Michael Crawshaw 3, Robbie Ellis-Brown 3 Dex Forster 1, Lewis Winter 3 Blake Miller 0, Terry Stanmore 1 Gary Horrigan 3, Norfolk WA 5-1 Cumbria WA:Women’s ‘A’:- Mandy Gray 3 Mary Paine 2, Stephanie Potter 3 Crissy Manley 1, Sandra Page 3 Ali MacMillan 2, Teresa Felgate 0 Ann Scholey 3, Julia Virgoe 3 Lesley Pattinson 1, Nikki Goldsmith 3 Hilary Kirkbride 0, Norfolk WB 4-2 Cumbria WB:Women’s ‘B’:- Claire Broom 3 Shirley Horrigan 1, Gemma Reynolds 3 Jules Fisher 2, Linda Varnon 2 Lesley Pattinson 3, Lynsey Childs 3 Emma McGarvie 2, Lucy Hoddy 2 Gillian Rumney 3, Nicole Ellard 3 Laura Tweeddale 2.

West of England 21 Nottinghamshire 15: West of England MA 8-4 Nottinghamshire MA:Men’s ‘A’:- Marcus Knapman 2 Mark Wilson 4, Mike Norton 4 Jason Holmes 0, Tony Smith 4 Chris Scott 0, Bill Bird 4 Steve Stanbridge 1, Darren Davies 4 Paul Harvey 2, Lee Harris 4 Rob Flinders 1, Sam Cankett 4 Micky Stocks 1, Andy White 4 Pete McConville 2, Wayne Allen 3 Chris Cooper 4, Dave Kierman 0 Darren Layden 4, Dom Taylor 2 Tom Allies 4, Chris Hartrey 4 Charlie Stocks 3, West of England MB 7-5 Nottinghamshire MB:Men’s ‘B’:- Dan Raby 3 Tyler Beasley 1, Paul Griffiths 3 Jack Kerr 0, Paul Meyer 3 Steve Johnson 0, Clive Burgess 3 Jack Ryder 0, Nick English 1 Micky Stocks 3, Mark Rose 3 Karl Askew 0, Mitchell Elliott-Bailey 1 Paul Green 3, Clive Strong 2 Rob Flinders 3, Dave Kierman 3 Aaron Gormley 1, Harry Robinson 1 James Hewitt 3, Josh Allen 2 Connor Beasley 3, Phil O’Connell 3 Andy Russell 1, West of England WA 4-2 Nottinghamshire WA:Women’s ‘A’:- Emma Bowles 3 Helen Harvey 2, Cath Brennan 3 Nicola Wing 1, Abbie Champ-Fitzgerald 3 Jan Schofield 1, Karen Brown 0 Sarah Brent 3, Mev Kelly 1 Julie Pitchford 3, Jayne Fitzgerald 3 Kaylea Riley 1, West of England WB 2-4 Nottinghamshire WB:Women’s ‘B’:- Deb Adams 3 Ronnie Johnson 2, Sheridan Chapman 3 Wendy Chick 1, Danielle Whitehead 1 Maggie Bamford 3, Ang Griffiths 1 Julie Wilson 3, Laura Phillips 0 Sue Esswood 3, Kelly Marshall 2 Rebecca Collins 3.

Division Three:

Pembrokeshire  bye

Middlesex 31 Isle of Wight 5: Middlesex MA 11-1 Isle Of Wight MA:Men’s ‘A’:- Jason Neville 4 Micky Wilkes 0, Tony Andrews 4 Darren Andrews 1, Steve Dettmer 4 Harry Whates 0, Joshua Burksfield 4 Dale Grove 1, Tom Dallender 4 Lee Marsh 2, Terry Andrews 3 Jason Collins 4, James Betts 4 Colin Freeman 2, Ian Bartlett 4 Mark Breakspear 1, Matty Finch 4 Graeme Dutton 3, Allen Bond 4 Mark Whates 0, Brandonn Pearson 4 Gordy Crews 2, Chris Everley 4 Jason Waite 0, Middlesex MB 10-2 Isle Of Wight MB:Men’s ‘B’:- Brian Green 2 Tony Parker 3, Paul Hackett 1 Michael White 3, Scott Robertson 3 Greg Hailes 1, Luke Nelson 3 Leo Hall 1, George Rich 3 Colin Freeman 1, Chris Grannell 3 Stephen Wilkes 0, Steve Goddard 3 David Robinson 1, Dan Wheatley 3 Harry Whates 2, Pat Gleghorn 3 Darren Winter 1, Adam Finch 3 Del Ballard 2, Steve Rose 3 Andy Hills 1, Frankie Collopy 3 Jim Stevens 0, Middlesex WA 5-1 Isle Of Wight WA:Women’s ‘A’:- Leah Nelson 3 Mandy Weldon 1, Sindy Stiles 3 Fiona Pickin 1, Margaret Sutton 3 Hayley Hailes 0, Lisa Brosnan 3 Kelly Stroud 0, Leanne Palmer 1 Ann Llewellyn 3, Louise Grannell 3 Brenda Dyer 1, Middlesex WB 5-1 Isle Of Wight WB:Women’s ‘B’:- Vickie Kiely 3 Angie Cotton 0, Michele Copas 3 Madeleine Coe 0, Christie Scott 2 Kate Freeman 3, Jenny Sallans 3 Hazel Jacobsen 0, Marlene Pope 3 Anne Weldon 0, Vanessa Keen 3 Lyn Marshall 0.

Northumberland 25 Montgomery and Radnor 11: Northumberland MA 7-5 Montgomery & Radnor MA:Men’s ‘A’:- Andy Parks 4 John Offa 1, Micky Ord 4 Dan Petty 1, Paul Richardson 2 Rhys Field 4, Chris Harvey 4 Terry Williams 0, Scott Brown 4 Paul Orchard 2, Nick Stephenson 2 Tony Burton 4, Lee Harrison 3 Ben Davies-Jarman 4, Paul Sinclair 4 David Davies 1, Daniel Stephenson 3 John Williams-Jones 4, Mark Stephenson 4 Mitch Butler 3, Billy Leonard 2 Roger Williams 4, Gary Broadhead 4 Tony Nash 2, Northumberland MB 8-4 Montgomery & Radnor MB:Men’s ‘B’:- Jamie Martin 3 Frankie Costanzo 0, Dean Stackhouse 0 Chris Willard 3, Tony Taylor 1 Dean Stokes 3, Kev McGarry 0 Jake Rigney 3, Dale Graham 3 Steve Rowlands 1, Lee Shanks 3 Luke Jones 1, Gary Reed 3 Andrew Peers 0, Brad Aldous 3 Ashley Orchard 1, Russ Wood 1 Phil Austin 3, Richard Gerry 3 Dan Jones 0, Dan Hallowell 3 Des Francis 1, Danny Oman 3 Paul Ballantyne 0, Northumberland WA 6-0 Montgomery & Radnor WA:Women’s ‘A’:- Phonsawan Whillis 3 Sue Lewis 0, Casey Stephenson 3 Kelly Butler 0, Sara Gowens 3 Jane Jones 0, Iyla Leightley 3 Sally Urwin 1, Angela Best 3 Jane Emma Martin 0, Ang Turnbull 3 Louise Davies 2, Northumberland WB 4-2 Montgomery & Radnor WB:Women’s ‘B’:- Lisa Barnes 3 Sam Lloyd 0, Marie Silk 3 Sharon Shepherd 2, Mary Pattison 0 Jane Emma Martin 3, Debbie Waugh 3 Della Christopher 0, Michaela Herdman 0 Shelly Mulliner 3, Sarah Higgins 3 Charlotte Davies-Jarman 1.

Shropshire 22  Breconshire 14: Shropshire MA 8-4 Breconshire MA: Shropshire MB 9-3 Breconshire MB: Shropshire WA 2-4 Breconshire WA: Shropshire WB 3-3 Breconshire WB.

Wirral 16 Salopian 20: Wirral MA 7-5 Salopian MA:Men’s ‘A’:- Mike Williamson 3 Jon Mansell 4, Mark Patmore 4 Paul Rowley 2, Marc Lynam 2 Joe Higgins 4, Andy Cummins 4 John Roberts 2, Robbie Green 3 Ash Hilditch 4, Scott Hudson 2 Matt Elsey 4, Chris Farrell-Dennett 1 Kacey Jones 4, Steve Maish 4 Ben Morgan 1, Darren Bradley 4 Terry Nash 2, Matty Smith 4 Mark Crutchley 2, Bryn Suckley 4 Scott Dockerty 0, Steve McNally 4 Eddie Price 1, Wirral MB 5-7 Salopian MB:Men’s ‘B’:- Chris Sharp 3 Rob Paine 1, Steve Gannon 2 Darren Lane 3, Phil Hignett 2 Andy Kynaston 3, George Bell 3 Adrian Logsdail 2, Lleyton Molyneux 1 Mark Jones 3, Tom Hartley 2 Jamie Kynaston 3, Carl Coulls 1 Paul Ashworth 3, Robbie Ward 3 Steve O’Callaghan 2, Terry Clancy 3 Andy Mullinder 1, Phil Lambson 3 Tony Middleton 2, Alex Di Stefano 0 Martin Riggs 3, Chris Waddington 0 Gary Crowther 3, Wirral WA 2-4 Salopian WA:Women’s ‘A’:- Jen Taylor 0 Evonne Taylor 3, Jane Robson 3 Sue Lane 0, Katie Woodcock 1 Allison Gallagher 3, Emma Evans 2 Julie Griffiths 3, Kim Holden 3 Sarah Roberts 1, Joanne Toye 0 Steph Clarke 3, Wirral WB 2-4 Salopian WB:Women’s ‘B’:- Sandra James 1 Paula Davies 3, Nat Farragher 1 Karen Weston 3, Debbie Robinson 3 Claire Boyle 1, Julie Baines 1 Rachael Williams 3, Pat Moody 3 Kate Leach 1, Sue Bonner 0 Tracey Dean 3.

—–ENDS—–

Grab your copy of Darts World 581 here while stock lasts:

Images: Darts World.

The Darts World 50 will be available to order (Here) from November 15th 2022 with release and delivery expected in early December

Also Available Free: Darts World Extra 6

Darts World Magazine (Issue 580) and fantastic value bundle offers:
Subscribe or purchase your copy

Leave a Reply